פסיכולוג בתל אביב - כיצד תבחרו את הפסיכולוג המתאים?

החיים המודרניים מציבים בפנינו אתגרים שונים בכל תחום של החיים - זוגיות, הורות, תעסוקה, מימוש עצמי וכן הלאה. לעיתים, אנחנו נדרשים לטיפולו של פסיכולוג בתל אביב (או בכל מקום אחר בארץ, תלוי במקום המגורים שלנו). טיפול פסיכולוג בתל אביב עשוי לסייע לנו לפתור בעיות מבעיות שונות, כאשר, בבחירת המטפל, שימת הדגש נעשית על מקצועיותו וניסיונו של המטפל ולא על בסיס מיקומי הגיאוגרפי דווקא. בלי קשר למה שמציק לכם, כל טיפול כזה חייב להיעשות אך ורק על ידי מטפל מקצועי ומוסמך, המתמחה בתחום בו מצויה הבעיה שלכם. ישנם מטפלים מסוימים ובודדים, אשר הינם בעלי התמחות רחבה, כמו יעל שלזינגר, לדוגמה, אשר טיפול שלהם יכול להתאים כמעט לכל סוג בעיה, כמו דיכאון וחרדה לדוגמה.

 

כיצד בוחרים פסיכולוג בתל אביב או בכל מקום אחר?


בנוסף, לתעודות ההסמכה וההתמחות, הקליק, הקשר האישי בין המטופל למטפל חשובים ביותר. המטופל צריך לחוש בנוח על מנת להיחשף, ואילו המטפל חייב שלא לצאת מעמדה שיפוטית, על מנת שלא "לסגור" את המטופל ולמנוע ממנו לשתף ולהתחבט בקול רם (את ההתחבטויות הפנימיות הוא שומר בבטן ועובר כל הזמן, גם מעבר לשעת הטיפול). אספקט נוסף אליו יש לתת את הדעת הוא מגדריהם של המטופל והמטפל. לעיתים קרובות, גם גברים וגם נשים יחושו בנוח בטיפולה של פסיכולוגית ולא פסיכולוג. יוצא דופן מכך הוא תחום הבעיות הזוגיות והבעיות הנוגעות למין, שם מטופלים, לרוב, חשים בנוח יותר עם מטפל שהוא בן המגדר שלהם.

 

האם כל דכדוך הינו סיבה לפנות לפסיכולוג?


ברור שלא. במרבית המקרים, דכדוכים כאלה עוברים לבדם, או לאחר שיחה עם חבר/ה טוב/ה. כאשר תסמיני הדיכאון, למשל, נמשכים לאורך זמן, שיחה עם פסיכולוג בתל אביב יכולה להוות פתרון מצוין, שלאחריו, תוכלו להחליט האם אתם זקוקים לשיחות נוספות. אחד הדברים החשובים ביותר בפנייה לפסיכולוג, הוא התחושה שאתם מסוגלים להיפתח ולשוחח עם הפסיכולוג/ית המטפל בגילוי לב. יש לזכור כי אתם נמצאים שם על מנת לעזור לעצמכם ולקבל כלים שיאפשרו לכם לעזור לעצמכם בעתיד, בשום שלב אינכם "נשפטים" או עומדים לביקורת.

 

פסיכולוג בתל אביב | יעל שלזינגר