פסיכולוג קליני ברמת השרון-ד"ר יעל שלזינגר

פסיכולוג קליני ברמת השרון- מעטפת של שירותי ייעוץ, אבחון וטיפול

 

פסיכולוג קליני


פסיכולוג בתל אביב והשרוןהינו פסיכולוג בעל תואר שני או שלישי בפסיכולוגיה, אשר עבר התמחות קלינית ורשום בפנקס הפסיכולוגים מטעם משרד הבריאות. בישראל הפסיכולוגיה הקלינית מהווה תחום לימודי שניתן לרכישה במוסד אקדמי מוכר במסגרת של תואר שני בלבד, שלאחריו נדרש הפסיכולוג להתמחות באחד מענפי המומחיות המוכרים לצורך ההתמקצעות, ולעמוד בהצלחה במבחן רישוי מקצועי.

הפסיכולוגיה הקלינית נבדלת מיתר ענפי ההתמחויות בפסיכולו

 

גיה בהכשרה המקיפה לה זוכה הפסיכולוג הקליני בשלושה תחומים מרכזיים מעולם בריאות הנפש שהינם הפסיכותרפיה, האבחון הפסיכו דיאגנוסטי ותחום ההפרעות הנפשיות, הכולל מגוון רחב של בעיות שכיחות החל מחרדה ודיכאון וכלה בהפרעות אישיות כמו מאניה דפרסיה וסכיזופרניה.

במידה והנכם תרים אחר פסיכולוג קליני ברמת השרון או תל אביב, אזי אחת מהקליניקות המומלצות ביותר היא זו של ד"ר יעל שלזינגר המעניקה מעטפת של שירותי ייעוץ, אבחון וטיפול למבוגרים ובני נוער.

 מתי מומלץ לפנות אל פסיכולוג קליני?


מומלץ לפנות אל פסיכולוג קליני ברמת השרון או בכל מקום ברחבי הארץ בכל עת בה נדרשת הבנה, הדרכה או סיוע בתחום רגשי, ההתנהגותי, הנפשי, החברתי וכדומה. בין המסתייעים בשירותיו של הפסיכולוג הקליני ניתן למנות את אלו הסובלים מחרדה, דיכאון, חוסר סיפוק או כל מצוקה על רקע נפשי- אישי, וכן אנשים הסובלים מקשיים התפתחותיים, חברתיים או רגשיים.

בנוסף, ניתן לפנות אל פסיכולוג קליני במצבים בהם יישנם מאפיינים אישיותיים אשר פוגעים בתפקודו של האדם, אך הם אינם מסווגים כמחלות נפש, וכן בנסיבות של משבר גדול המצריך סיוע בהתמודדות כגון תאונה, מחלה או אובדן אדם קרוב.

ישנן מספר שיטות טיפוליות שונות המקובלות בענף הפסיכולוגיה הקלינית כגון טיפול בפסיכואנליזה, טיפול פסיכודינמי, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, טיפול משפחתי או זוגי ועוד.

 

לשיחה ללא התחייבות

052-5957569ההבדלים בין הגישות הטיפוליות השונות


אם החלטתם לפנות אל פסיכולוג קליני ברמת השרון או בסמוך למקום מגוריכם, חשוב לדעת שישנן אופציות טיפוליות מרובות, ומומלץ להבין את ההבדלים בין פסיכולוג קליני לבין מטפלים מתחומים אחרים, ההבדלים שבין הגישות הטיפוליות השונות וכדומה.

אחת משיטות הטיפול הנפוצות ביותר כיום בישראל היא הטיפול הפסיכודינמי שבמסגרתה נפגשים המטפל והמטופל במתכונת של שיחה פרונטאלית לצורך ניתוח מערכת הגומלין שבין המודע והלא המודע של האדם, כמו גם ניתוח היחסים שלו עם סביבתו, תוך רתימת התובנות לשיפור ההרגשה והתפקוד של האדם.

גישה טיפולית נוספת, המקובלת ביותר בעולם המערבי וישראל בפרט היא השיטה הקוגניטיבית-התנהגותית, הנחשבת ליעילה במיוחד במקרים של הפרעות חרדה ודיכאון. הטיפול בשיטה זו הינו לרוב קצר מועד ומתמקד בשינוי דפוסי החשיבה וההרגלים, שינוי המוביל לשיפור התחושות ושחרור מעיוותים קוגניטיביים ודפוסי חשיבה נוקשים.