טיפול פסיכולוגי בסקייפ

טיפול פסיכולוגי בסקייפ- העתיד כבר כאן טיפול פסיכולוגי בסקייפ

_______________________________________________________________________________


ההתפתחות הטכנולוגית המאפיינת את המאה ה-21 והשימוש הנרחב ברשת האינטרנט, שינו את חיינו באופן ניכר ופתחו פתח למגוון נרחב של אפשרויות חדשות ההופכות את חיינו לקלים, פשוטים ונוחים יותר
 

אחת מהאפשרויות החדשות הללו שמזמנת לנו הקדמה נוגעת לטיפול פסיכולוגי בסקייפ, המהווה ערוץ טיפולי אונליין, שהתווסף אל השיטה המסורתית והמקובלת- מעל לספת הפסיכולוג.

מדובר בשיטה שהחלה בארצות הברית בשנות ה-90 של המאה שעברה, ומאז שחדרה לישראל לפני כמספר שנים, היא במגמת עליה ותופסת תאוצה. ד"ר יעל שלזינגר, פסיכולוגית קלינית למבוגרים ונוער ומנהלת 

 מקצועית מטעם מכון קרני, מסבירה שעל אף שהמפגש איננו מתקיים באותו חלל פיזי, הקשר הטיפולי המתבסס על מצלמות וידאו מאפשר התמקדות בפניו ובגופו של המטופל, וכן הבחנה בניואנסים קטנים ויצירת האינטימיות הרצויה באמצעות מחוות וקשר עין.

 

לשיחה ללא התחייבות: 

052-5957569


פתרון אידאלי לישראלים השוהים בחו"ל ונזקקים לפסיכולוג שלא רק מדבר בשפתם


ד"ר יעל שלזינגר מציינת שלטיפול פסיכולוגי בסקייפ ישנו מגוון רחב של יתרונות, ומוסיפה שלמרות שטיפול פסיכולוגי מרחוק דרך האינטרנט יכול בתחילה להישמע מנוכר, לעתים קורה שדווקא הריחוק הפיזי, כשהמטופל שוהה באזור הפרטי שלו, עשויה עובדה זו להוריד את מפלס החרדה שלו, ולהובילו לנינוחות ולפתיחות הרצויה. שיטה זו מאפשרת גם טיפול פסיכולוגי באמצעות סקייפ לישראלים בחול ובארץ ולכל מי שאורח החיים שלו אינו מאפשר לו להגיע אל הקליניקה.

 

ד"ר יעל שלזינגר מסבירה שמעבר לנוחיות שמציעה שיטה זו, במצבים מסוימים מהווה הטיפול המקוון לא רק פתרון אידאלי, אלא גם היחיד, בעיקר כשהדבר נוגע לישראלים השוהים בחו"ל במסגרת עבודתם ונזקקים לפסיכולוג שלא רק מדבר בשפתם, אלא גם מכיר את מה שמסתתר מאחוריה, הן מבחינת הקודים המחשבתיים והן מבחינת הקודים ההתנהגותיים והמנטליות האופייניים לנו כישראלים.

 

מענה הולם לאנשים המתקשים לצאת מהבית


דוגמה קלסית נוספת של טיפול פסיכולוגי בסקייפ מתייחסת למקרים שבהם אנשים מתקשים לצאת מהבית, אם בשל מגבלה פיזית כמו נכות או שמירת היריון, ואם בעקבות מצבם הנפשי. בעבר נותרו האנשים הללו מבודדים, בעוד שכיום ניתן להעניק להם מענה הולם.

 

ישנם גם מצבים של אנשים המתגוררים כאן בארץ אך חיים במושב מבודד ומרוחק מאזורים בהם הם יכולים לקבל מענה לצורכיהם הנפשיים, או כאלו המעוניינים בדיסקרטיות מוחלטת וחוששים מכך שמישהו יידע שהם מגיעים לטיפול נפשי.

ד"ר יעל שלזינגר מדגישה שפרקטיקת הטיפול ברשת איננה מהווה תחליף לטיפול המסורתי פנים אל פנים, אלא מאפשרת הנגשה עבור אלו הנזקקים לטיפול הפסיכולוגי, אך מסיבות אלו ואחרות נבצר מהם לקבל אותו בדרכים המקובלות.

 __________________________________________