טיפול זוגי בתל אביב

טיפול זוגי בתל אביב, רמת השרון והסביבה

Couples_Retreat

בשנים האחרונות הפך הטיפול הזוגי יותר פופולרי. עם זאת, חלו שינויים משמעותיים בתפיסה הטיפולית הרווחת. אם בעבר טיפול זוגי נתפס כרלבנטי אך ורק למי שרוצה להשאר בנישואין בכל מחיר, הרי שכיום זוגות פונים לטיפול ממגוון רחב של סיבות.


למשל, זוגות מחפשים טיפול זוגי בתל אביב  או בכל מקום אחר כאשר חשים שהם מתרחקים אחד מהשני בשל לחצי חיים שונים ומתקשים לחזור ולהתקרב. כלומר, טיפול זוגי אינו רלבנטי אך ורק במצבי משבר קשים בנישואין, כמו על רקע בגידה או חילוקי דיעות קשים בתחומים כמו חינוך הילדים או ניהול פיננסי של הבית. מומלץ לשקול טיפול זוגי כאשר הבעיות עדיין אינן חמורות.


לעיתים, במקום להקדים תרופה למכה, זוגות מגיעים לטיפול זוגי כשהקשר ביניהם נמצא במשבר. פעמים רבות המשבר נוצר עקב אירועי חיים קשים כמו אובדן של קרוב משפחה, פיטורין, בגידה ועוד. לעיתים מדובר באירועים חיוביים שמערערים את האיזון שהיה קיים עד כה. למשל, הולדת תינוק, חתונה, רכישה או שיפוץ של בית ועוד.

אירועים מעין אילו מצריכים שינויים באורח החיים ובדינמיקה המשפחתית. למשל, אם נושא רכישת הבית הוא באחריות עיקרית של אחד מבני הזוג, שעקב כך הפך טרוד מאוד, סביר שהוא יהיה פנוי פחות לזוגיות ולדברים אחרים.

 שינוי כזה מאלץ את בן/בת הזוג להתאים את עצמו לדינמיקה החדשה אבל לא תמיד זה מצליח ואז מערכת היחסים מתערערת. טיפול זוגי במצב כזה יכול לספק מרחב בו ניתן יהיה להחזיר את התקשורת בין בני הזוג לאיזון ואף להפוך את המשבר לשלב של צמיחה בזוגיות.

לשיחה ללא התחייבות

052-5957569

 


מדוע נוצרים פערים וחילוקי דיעות בין בני זוג?

shrink_advice1


לעיתים, זוגות מגיעים לטיפול זוגי לאחר מספר שנים של זוגיות ומספרים שתכונות מסוימות שבעבר לא הפריעו החלו בשנים האחרונות להפריע ואפילו להפריע מאוד, עד כדי כך שהזוגיות נמצאת ב

 משבר. איך יתכן?  על אף שנראה לנו שאנו יודעים יפה מאוד מדוע בחרנו את בן הזוג או בת הזוג שבחרנו, ישנן תמיד גם סיבות לא מודעות לבחירה חשובה זו.
יתכן שהתאהבנו והוקסמנו מתכונות בן או בת הזוג שלנו משום שאילו היו אותן תכונות או נטיות שמעולם לא הרשנו לעצמנו לאמץ כי הן היו אסורות או לחלופין אילו תכונות שאף פעם לא הצלחנו לפתח על אף שנורא ניסינו.

למשל, לבן הזוג של שרית יש חוש הומור נפלא והיא אף פעם לא הצליחה להיות מצחיקה. בהתחלה התאהבה בבן זוג כי הוקסמה מחוש ההומור שלו וחשבה, במודע או שלא במודע, שעם הזמן "תדבק" ותהפוך גם היא לליצנית. חלפו השנים וזה לא קרה ואת הכעס שלה על העדר חוש ההומור שלה היא משליכה עליו.


צחי תמיד אהב את זה שבת הזוג שלו חיה את הרגע, נהנתנית חסרת תקנה. הוא גדל בבית סגפני שבו מעולם לא בזבזו וסגדו לשליטה. כשחלפו השנים, הוא חזר לשורשים ולערכים עליהם גדל. דוגמאות אילו ממחישות כיצד בתהליכים שלעיתים אינם מודעים במלואם אנו עשויים לשנות את תפיסתנו את בן או בת הזוג. כך, אותן תכונות שבעבר חיברו בין בני זוג עלולות באופן הדרגתי להרחיק ביניהם. במצבים אילו, כדאי לשקול טיפול זוגי. פסיכולוג קליני אומטפל זוגי מומלץ יידע לזהות ולהציף תהליכים חבויים כאלו ולסייע לבני הזוג לחזור ולהתקרב האחד אל השני.


 

טיפול זוגי שלי כולל:

♦ מתן עזרה בפתרון קונפליקטים.


♦ שיפור התקשורת הזוגית.


♦ התפוגגות הזוגיות ויצירת קשר חזק יותר,
   משתף ומשמעותי עבור שני הצדדים.


♦ מומלץ גם כליווי בתהליך גירושין על מנת    לקבל החלטות נבונות.


תאגיות:

    טיפול זוגי בכפר סבא     טיפול זוגי ברמת השרון    טיפול זוגי באיזור השרון     טיפול זוגי מומלץ    טיפול זוגי בהרצליה


מאמר מומלץ לקריאה : 10 הרגלים רעים שפוגעים בזוגיות